o nas

Autorki:

Agnieszka – doktor prawa, pasjonatka słowa i pióra, fanka blogów, koneserka dobrego humoru zarówno w życiu, jak i w pracy.

Dagmara – zawodowa organizatorka, wielbicielka filmów kostiumowych i (prawie) wszystkiego co brytyjskie. Lekka w tańcu, ale nigdy w życiu.

Jak to się zaczęło?   

Jedna dusza stwierdziła, że podzieli się z drugą (dodajmy, spokrewnioną ze sobą duszą), pewnym pomysłem. Nieco później obie duszki postanowiły zrobić sobie niecodzienny prezent, który jednak wymaga od nich nieco poświęcenia, trochę uwagi i szczyptę determinacji. Ten prezent to blog, na którym się znaleźliście. Być może i dla Was będzie prezentem – małą przerwą w ciągu dnia, czymś do poczytania w tramwaju albo przy śniadaniu.

Prawda jest taka, że blog powstał, bo nieustannie ze sobą rozmawiamy. Ileż to godzin wydzwoniłyśmy przez telefon, ileż herbat wspólnie wypiłyśmy, ile potraw ugotowałyśmy i kalorii zjadłyśmy…! Tak to jest, kiedy spotkają się dwie gaduły, które pomimo różnych charakterów, potrafią gadać godzinami! Blog jest niejako śladem po tych rozmowach. Oczywiście śladem selektywnym, wszakże nie wszystko nadaje się do publikacji (w tym momencie jedna z nas głośno wzdycha, a druga próbuje stłumić śmiech).

To, o czym czytacie jest prawdopodobnie tym, o czym my gdzieś przeczytałyśmy, usłyszałyśmy, albo z czym zetknęłyśmy się osobiście. Niejednokrotnie piszemy o słodko-gorzkich obserwacjach, ale też dzielimy się radami. Stwierdziłyśmy, że mając razem ponad 60 lat mamy już pewne doświadczenia, którymi warto się podzielić… Zwłaszcza, że patrzymy na nie z wielu perspektyw: wszystkoogarniającej mamy, ciekawskich klientów, (wciąż jeszcze?) młodych dziewczyn, które uwielbiają obserwować, ale równocześnie też zapobiegliwych nowoczesnych kobiet (cóż, młodsze już nie będziemy, ale i tak jest nieźle!). Perspektywa wciąż się zmienia!

Potraktujcie nasze wpisy jak spotkanie przy kawie (albo herbacie, jeśli akurat tak jak my nie pijecie kawy). Ewentualnie przy pysznej domowej szarlotce z kruszonką (z bitą śmietaną i lodami!). Albo jak rozmowę w kuchni towarzyszącą przygotowywaniu kolacji, kiedy możecie wysłuchać wrażeń po całym dniu. Bo my bardzo chętnie się z Wami nimi podzielimy.

Do przeczytania!

Agnieszka&Dagmara

kontakt@zperspektywy.com